10 faktów o polskich jabłkach #jedzjabłka!

by Agnieszka
jabłka
 Zrób na złość Putinowi! Blogerzy i wszyscy Polacy jedzą jabłka ;) 
Przyłącz się i Ty i wspieraj razem ze mną polskich hodowców, którzy zostali w trudnej sytuacji po nałożeniu embarga na owoce przez Rosję. Cel jest szczytny. Do akcji przyłączam się i ja!
 
Specjalnie dla Was przygotowałam 10 faktów na temat polskich jabłek, na pewno nie znacie ich wszystkich sekretów.
jabłka
* W Polsce mamy ok. 30 odmian jabłoni.
 
* Jabłka w tropikach należą do najdroższych owoców, podawanych tylko na nie tyle królewskich, co prezydenckich lub milionerskich stołach, przy niezwykłych okazjach. Jednak jabłko w tropikach jest niesmaczne, w gorącym klimacie szybko traci wodę i jędrność.
 
* Jabłka w naszym organizmie działają jak miotła – wymiatają nie strawione resztki pokarmowe, wchłaniają skutki nieprawidłowych fermentacji, regulują florę bakteryjną.
 
* Jak twierdzą Anglicy, jabłka “myją” zęby – jeśli jesteś w takich warunkach, że nie możesz umyć zębów wieczorem to zjedz jabłko. Pektyny wraz z kwasami organicznymi nie dopuszczą do rozwoju szkodliwych drobnoustrojów w jamie ustnej.
 
* Jabłka ułatwiają regularność wypróżnień, co jest ważne dla każdego, a szczególnie dla kobiet w ciąży, osób starszych i młodszych, które mają kłopoty z cerą.
 
* Jabłka ułatwiają przyswajanie wapnia przez organizm. Umyte i jedzone ze skórką, w skład której wchodzą wapń i krzem, działają korzystnie na włosy i paznokcie.
 
*O tym, że jabłka świetnie działają na krążenie krwi wiadomo było od stuleci, ale dopiero od niedawna nauka potwierdziła te wierzenia ludowe, że jabłka mogą leczyć reumatyzm, artretyzm i dnę moczanową.
 
* Jabłka polecane są również w kuracjach odchudzających – sycą nie tucząc, mają ok. 30 – 50 kalorii w 100 g.
 
* Jabłko, zaraz obok grejpfruta jest uważane za najlepszego przyjaciela serca, działa wzmacniająco na jego mięsień.
 
* Co jest najciekawsze to to, że jabłka tak na prawdę zawierają niewiele witamin i soli mineralnych, np. kosztela nie ma wcale witaminy C. Poza tym jabłka mają inne witaminy, ale w bardzo małych ilościach, to samo dotyczy związków mineralnych. Ale jednak jabłka leczą, tylko czym?? Tylko pektyną? 
To na pewno pozostanie ich słodką tajemnicą…
 
To co? Na zdrowie! :)
 
jabłka
 
PS. Przepis na najlepszą szarlotkę na świecie znajdziecie TUTAJ.
 
szarlotka
 
szarlotka 
 
#jedzjabłka #eatapples
 
 

Może Ci się również spodobać

3 komentarze

Anonymous 3 sierpnia 2014 - 20:07

O proszę, o niektórych faktach nigdy nie słyszałam :) Agnieszko, kiedy będzie nowa stylizacja? Bardzo lubię Twoje wybory i czekam z niecierpliwością! Jagoda.

Reply
jej cały świat 5 sierpnia 2014 - 12:12

Świetny tekst :) Z pewnością przekonał mnie do zjedzenia kolejnego jabłuszka :)

Reply
Agnieszka 1 sierpnia 2015 - 14:09

W takim razie smacznego! :)

Reply

Zostaw komentarz