Jak wygrałam z AZS

by Agnieszka
Jak wygrałam z AZS
Czy to możliwe, aby przechytrzyć alergię i wygrać z atopowym zapaleniem skóry? Odpowiadam: TAK. Walczyłam z nią kilka miesięcy. W końcu się udało. 
U Zuzi AZS zaczęło się od pojawienia się jednej suchej plamki na nóżce, później na rączce, a kolejno zsypało ją prawie w każdym miejscu: nóżki, rączki, plecki i brzuszek. Ilości hurtowe. Plamy nasilały się po kąpieli i jak było ciepło. Byłam przerażona. Choć chyba Ją to nie bolało i na szczęście nie swędziało, to mnie bolało od samego patrzenia. Zaczęły się maratony po lekarzach. Ani ja, ani tata Zuzi nie jesteśmy alergikami, stąd też moje zdziwienie skąd u Zuzki alergia.
 

Pierwsze plamki

Pierwsze plamki pojawiły się zaraz po tym jak całkowicie odstawiłam karmienie piersią i Zuzia zaczęła jeść różnie produkty. Wcześniej nie było objawów alergii, podobno pokarm matki daje odporność i walczy z tymi paskudztwami i tak faktycznie było. Odwiedziłyśmy różnych lekarzy, niektórzy mówili, że to na bank od mleka, a Zuzia mleka nie pije w ogóle. Kolejny proponował odstawienie po jednym produkcie i sprawdzać czy plamy znikają. To też nie działało. Inni przepisywali maści sterydowe, gdzie 10-cio gramowa tubka kosztowała prawie 100 zł… Po posmarowaniu faktycznie trochę znikało, ale później i tak był nawrót. Plam było coraz więcej i coraz bardziej były czerwone. Robiłam również badania krwi w których wyszło, że alergii jakiejkolwiek brak. Szczerze, to byłam załamana. 
 Pewnego dnia znajoma z pracy poleciła mi biorezonans magnetyczny – to taka niekonwencjonalna metoda, która pomaga zwalczyć różne schorzenia. Ma swoich zwolenników, ale i przeciwników, szczególnie lekarzy, którzy są źli, bo metoda działa, a oni nie mogli pomóc…. Z takimi opiniami się spotkałam.
 

Co to jest biorezonans? 

Biorezonans jest to metoda wykorzystująca naturalne promieniowanie wytwarzane przez komórki naszego organizmu. Każda z nich to maleńki elektromagnes, który wytwarza wokół siebie pole magnetyczne. Jest ono niewielkie, ale po zsumowaniu pól wszystkich komórek, uzyskujemy specyficzny wzorzec prawidłowego pola dla konkretnej tkanki lub narządu. Jeśli są w nich zmiany patologiczne, pole to ulega zaburzeniu. Urządzenie do biorezonansu magnetycznego odczytuje to pole i tak, badając różne odczynniki można sprawdzić czy jesteśmy na coś uczuleni czy też nie.
 
Biorezonans jest metodą bezinwazyjną, wykorzystywaną w leczeniu różnych schorzeń. Jest skuteczny w przypadkach gdy medycyna tradycyjna i farmakologia są bezradne. U nas biorezonans okazał się strzałem w 10! Po badaniu wyszło, że Zuzia jest uczulona na drożdże, pomidory, marchewkę, jaja, banany, maliny, morele, miód, sezam i owczą wełnę. Inni lekarze proponowali odstawiać pojedyncze produkty. W życiu bym nie doszła co Ją uczula. A produktów było tyle, że głowa mała… Odstawiłam wszystko. Po dwóch miesiącach jak ręką odjął. Ciałko idealne. 
 
Można zbadać też produkty, których się używa na co dzień, np. proszki do prania, kremy, balsamy, wodę, serki, kaszki, dosłownie wszystko. Kilka produktów, których używałyśmy też były uczulające i poszły w kąt. Nie pokażę Wam zdjęć z plamami, bo to mało przyjemny widok. Teraz zaczęłyśmy odczulanie. Jak na razie Zuzia została odczulona na drożdże i zaczynamy wprowadzać je z powrotem do diety.  
 

Cechy skóry atopowej:

– suchość skóry
– rogowacenie przymieszkowe
– podwyższone IgE
– nietolerancja pokarmów
– zaostrzenie po stresach psychicznych
 

Alergeny:

– białka mleka krowiego
– jaja, produkty mleczne, sery
– zboża zawierające gluten
– owoce morza i ryby
– soja
– orzechy
– owoce: cytrusowe, truskawki, brzoskwinie, morele, śliwki, wiśnie, banany
– warzywa: pomidory, seler, szpinak, papryka, kapusta
– czekolada, kakao
– miód
– mięso i jego przetwory
 

Alergeny powietrzno – pochodne:

– pyłki roślin
– naskórki i sierść zwierząt
– roztocza kurzu domowego
– metale ciężkie
– barwniki tkanin
– kosmetyki i detergenty.
 
EDIT: Jest styczeń 2018 r. Zuzia ma prawie 6 lat. AZS nie wróciło już nigdy!
Do tej pory otrzymuje od Was zapytania o biorezonans, odpowiadam na Wasze wiadomości i trzymam mocno kciuki za leczenie. Sama nie wierzyłam wcześniej w takie cuda. Nie wierzyłam, dopóki sama nie byłam w potrzebie. To naprawdę działa. Polecam!
 
 
Jak wygrałam z AZS
 
Jak wygrałam z AZS
 
Jak wygrałam z AZS
Koszulka, spineczka – H&M | Ogrodniczki – Atmosphere | Chusta – Eh! Parents for babies | Fela – Boginie przy maszynie | Sandałki – Zara Baby
 
PS. Zdjęcia do tego postu były zrobione w czerwcu, gdzieś się zawieruszyły, znalazłam je dzisiaj, na szczęście.
 
 

Może Ci się również spodobać

10 komentarzy

Anonymous 20 sierpnia 2014 - 20:00

Dziękuję za ten post o alergii, ja też z tym walcze, bez skutku. A czy mozesz podac namiary na tego lekarza? Iga

Reply
Agnieszka Czaja 20 sierpnia 2014 - 20:18

Jasne, Iga napisz maila.

Reply
Anonymous 21 sierpnia 2014 - 08:59

Ciekawe jak to działa. Przekażę koleżance bo mam takiego malucha z AZS i jest masakra. Może to jej pomoże.

Reply
Elfia mama 21 sierpnia 2014 - 12:26

Gratuluję wygrania z AZS wielu się to nie udaje, będę musiała podesłać to podesłać mojej szwagierce o ile oczywiście można;), szwagierka walczy cały czas z AZS i z alergiami.

Reply
Agnieszka Czaja 21 sierpnia 2014 - 16:22

Oczywiście, że można :)

Reply
Anonymous 21 sierpnia 2014 - 15:44

A czy Zuzia miała alergia na jakieś kosmetyki czy inne środki chemiczne ? Jeśli tak to jakie ? Judyta i Antosia

Reply
Agnieszka Czaja 21 sierpnia 2014 - 16:21

Judyta, tak miała, z chęcią odpowiem na to pytanie, ale napisz do mnie maila w tej sprawie :) pozdrawiam :)

Reply
Monika 7 lipca 2019 - 21:45

walczymy z silna alergia na mleko podobno

Reply
Kamila 25 września 2019 - 17:18

Czy mogę również prosić o namiary lekarza. Walczę z AZS już drugi rok.

Reply
Daga 26 października 2019 - 23:59

Mogę prosić namiary na lekarza,również walczymy z azs

Reply

Zostaw komentarz