Wpisz szukane zagadnienie. Wciśnij ESC, aby anulować.

Rodzice dla zdrowia

 Tak jak zdążyłam Wam już napisać za mną intensywny weekend. Czas spotkań, nowych pomysłów i fajnych akcji. Sobotnie warsztaty przebiegły pod znakiem akcji rodzice dla zdrowia i fundacji My Pacjenci: Pacjenci sami nie wiecie ile możecie. Celem projektu jest doprowadzenie do wprowadzenia porady dietetycznej dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci finansowanej przez NZF. Jest to w interesie nas wszystkich i do realizacji celu bardzo potrzebujemy wsparcia. A pomóc może każdy z nas. 
 
Na spotkanie zaproszono mamy blogerki i mamy, które są dietetykami. Dziewczyny przybyły z całej Polski, aby przyłączyć się do tej akcji. Całe szkolenie oraz noclegi odbyły się w Hotelu Ibis przy Starym Mieście w Warszawie, choć miałam do domu nie daleko, jednak zostałam w hotelu, bo grafik był dość napięty, a poza tym nie mogłam przepuścić takiej okazji i musiałam koniecznie poznać mamy, które dotarły na warsztaty :)
 
Fundacja My Pacjenci działa już długi czas, ale to spotkanie było moim pierwszym i na pewno nie ostatnim. Jako mama – dietetyk i blogerka w jednym ;) mam nadzieję, że razem z tą silną, warsztatową grupą, zdziałamy coś dobrego. 
 
Podczas warsztatów dowiedziałyśmy się dużo ciekawych rzeczy, ale najbardziej przeraził mnie fakt, że liczba otyłych dzieci stale rośnie, a 90% nadwagi pochodzi z błędów żywieniowych. Sama na co dzień walczę o to, aby zdrowo się odżywiać, choć wiem, że mój jadłospis nie jest idealny i zdarzają się drobne grzeszki… bo wszystko jest dla ludzi, ale najważniejszy w tym wszystkim jest umiar. Mam nadzieję, że wspólnie wprowadzimy do naszego i Waszego życia zdrowe odżywianie i długo będziemy cieszyć się dobrym zdrowiem. Zarówno my, jak i nasze dzieci. 
 
Wracając do początku spotkania, po piątkowych Zwierzakach Pocieszakach odbył się wieczorek zapoznawczy :) tuż po część z nas wyruszyła w miasto. Porobiłyśmy kilka zdjęć, wiadomo :) a tematów do rozmów była cała masa! Do hotelu wracałam z nadzieją na wypoczynek i w końcu na nie zarwaną noc, ale rozmowom nie było końca a noc taka krótka…
 
W sobotę od rana warsztaty i dyskusje, zorganizowano nam również burzę mózgów, która zaowocowała masą pomysłów, dzięki którym, mam nadzieję zrealizujemy nasz cel. Jestem pewna, w 100%, że nieodpłatna porada dietetyczna dla kobiet w ciąży i dla rodziców dzieci w wieku 0 – 5 wiele zdziała, pokaże rodzicom jak zdrowo żywić swe maleństwa a kobietom w ciąży pomoże ustalić prawidłowy jadłospis. W końcu przez pierwsze lata życia naszego dziecka to my odpowiadamy za przyzwyczajenia żywieniowe naszych maluszków.
 
Na blogu co jakiś czas będą pojawiać się wpisy o zdrowiu. Mam nadzieję, że przyłączycie się do tej akcji.
 
A poniżej trochę prywaty i zdjęć z warsztatów :)
 
Na zdjęciu warszawska Starówka i Marta z Tosinkowo, Alicja z Polisz mam i dzieciole, Karolina z Karolibu, Ola z Rodzinka z innego świata, Sylwia z Jej cały świat, Asia z Hubisiowo, Ania z Dziecięcych klimatów :*
 
Rodzice dla zdrowia
  
Warszawa jest jeszcze mocno świąteczna
 
Rodzice dla zdrowia
 
Rodzice dla zdrowia
 
Starówka
 
Plac zamkowy
 
Rodzice dla zdrowia
 
Rodzice dla zdrowia
 
Jest i selfie ;)
 
Rodzice dla zdrowia
 
 Wykłady
 
Rodzice dla zdrowia
 
Rodzice dla zdrowia
 
Czas na kawę :)
 
Rodzice dla zdrowia
  
 I czas na drzemkę :) :*
  
Rodzice dla zdrowia
 
Rodzice dla zdrowia
 
Na dzisiaj to już koniec. Do następnego! 
 
PS. Pierwsze zdjęcie pochodzi z facebookowego profilu My Pacjenci :)
 
FOLLOW ME ON INSTAGRAM & FACEBOOK
 
 

4,285 total views, 1 views today

9 Komentarze

 1. Anonymous

  Agnieszko pięknie wyglądasz w tej fryzurce. Uważam , że dużo , dużo lepiej niż w poprzednich . Masz piękne oczy i brak grzywki świetnie je podkreśla , strzał w 10 i szacunek za odwagę po raz kolejny ;) Aga

 2. Anonymous

  Ostatnio byłam w jednym z warszawskich szpitali dziecięcych (Centrum Zdrowia Dziecka) i to co tam zobaczyłam, przeraziło mnie. Ciężko chore,walczące o każdą chwilę swojego życia, malutkie i starsze dzieci. Znalazły odrobinę szczęścia w tym,że mogły się znaleźć pod okiem specjalistów. Ale jeszcze bardziej przeraził mnie fakt, ile dzieci w Polsce czeka na swoją kolej, żeby dostać się do takiego centrum, czekają w kolejce. Dlatego przepraszam, ale sądzę że NFZ powinien na te właśnie dzieci zwrócić większą uwagę niż na diety. Nie jestem dietetykiem, ale myślę że należy najpierw IM pomóc. Jest wiele fundacji, które z chęcią uświadomiły by przyszłym mamom jak się mają odżywiać, a robią to z funduszy unijnych.
  Sama mam troje i przy każdej ciąży kierowałam się zasadą “jem dla dwojga, a nie za dwoje”.

  • Na samą myśl boli mnie serducho, a Ty widziałaś te dzieciaczki na własne oczy :( Moim zdaniem NFZ powinien dawać pieniądze na wszystkie dzieci, które ich potrzebują np. na leczenie, ale tak niestety nie jest… a wracając do diety to złe odżywianie również może prowadzić do okropnych chorób i powikłań, coraz częstsze są zawały serca u dzieci! a to wszystko przez złą dietę, dlatego uważam, że warto poruszyć ten temat.

  • Aha, jeszcze jedno, brawa dla Ciebie za tą mądrą zasadę, o której nie wszyscy wiedzą. W ciąży należy jeść dla dwojga nie za dwoje, pozdrawiam :)

  • Rozumiem Twój punkt widzenia i wiem, że to co naoczne bardziej boli. Musimy jednak zdać sobie sprawę, że wiele problemów zdrowotnych wynika właśnie z niezdrowego trybu życia. Jedno z drugim bardzo się wiąże. Dlatego nie może brakować pieniędzy na profilaktykę, a pomoc w wyeliminowaniu błędów żywieniowych właśnie nią jest.

 3. O jakie ładne zdjęcia u Ciebie :D
  Tez jesteś po warsztatach tak naładowana energią jak ja?

  • Ania oj tak zdecydowanie. Teraz tylko żebym miała tyle czasu co tej energii to już w ogóle byłoby bosko! ;) żałuję tylko, że nie udało nam się porozmawiać, a mamy dużo wspólnego… ;)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.