#glodnizmian i #zdrowyczwartek – o co w tym wszystkim chodzi?

by Agnieszka
zdrowy czwartek

#GłodniZmian to niezwykle ważna inicjatywa. Pomysł zrodził się na styczniowym spotkaniu Rodziców dla zdrowia. U mnie na blogu w celu wprowadzenia powstało już kilka postów, a znajdziecie je TU, TU, TU i TU. #glodnizmian i #zdrowyczwartek – o co w tym wszystkim chodzi? Mianowicie sam projekt ma na celu wprowadzenie zdrowych posiłków do jadłospisu przede wszystkim naszych dzieci, przy okazji zmiany w naszym. O tym, że warto zdrowo się odżywiać wiadomo nie od dziś. Otyłość i nadwaga nie są pożądanym stanem, warto walczyć o zdrowie a przy tym o dobre samopoczucie. Kilka Mam blogerek już włączyło się do projektu i działamy :) Pokażemy Wam, że zdrowe posiłki wcale nie są trudne do zrobienia, a przede wszystkim nie są drogie.

#zdrowyczwartek to mój autorski projekt, co oznacza, że w każdy czwartek – oczywiście mam nadzieję, że uda się faktycznie w każdy :) – będą pojawiać się na blogu wpisy odnośnie zdrowia, a także przepisy dla dzieci, ale nie będę zapominać też o nas, dorosłych.

Wy, Rodzice, jeśli prowadzicie bloga i jesteście głodni zmian, możecie do zdrowych czwartków dołączyć.

Jak to zrobić? Jeśli napiszesz post o zdrowiu lub z przepisem, prześlij go do mnie. Możesz zrobić to na dwa sposoby:

1. Wrzuć link do swojego wpisu na boczną tablicę fp MyLifestyle z hashtagiem glodnizmian i zdrowyczwartek

lub

2. Prześlij do mnie maila z tekstem lub przepisem, a w tytule napisz #glodnizmian i #zdrowyczwartek.

Możesz to robić przez trzy pierwsze tygodnie każdego miesiąca (w marcu przez dwa). Co ważne, jedna osoba raz miesiącu może przesłać 1 przepis i 1 tekst o zdrowiu. Następnie, razem z Joanną z Fundacji My Pacjenci wybierzemy 5 najlepszych tekstów/ przepisów, a w nagrodę zostaną one opublikowane na moim blogu oraz na fp Głodni zmian.

To nie koniec!

Akcja trwa do końca czerwca – na końcu wybierzemy jedną najlepszą osobę, która zostanie zaproszona na spotkanie w lipcu (w Warszawie/ Łodzi/ Krakowie – więcej info wkrótce) w ramach akcji Rodzice dla zdrowia! Przyjmujemy zgłoszenia z całej Polski – fundujemy hotel i zwracamy koszty podróży. Ponadto osoba, która wygra będzie miała okazję spotkać się twarzą w twarz z fantastycznymi blogerkami prężnie działającymi w sieci, które są #glodnezmian! ;)

Naszym celem jest promowanie zasad zdrowego odżywiania i doprowadzenie do wprowadzenia porady dietetycznej dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci finansowanej przez NZF. Jest to w interesie nas wszystkich i do realizacji celu bardzo potrzebujemy wsparcia. A pomóc może każdy z nas.  

Pamiętajcie, że im nas więcej tym lepiej. Wspólnie możemy zadbać o nasze zdrowie! 

 

 

Może Ci się również spodobać

5 komentarzy

Kasia 12 marca 2015 - 10:04

cudny projekt – same przepisy tutaj są rewelacyjne – postaram się jakoś to zgrać to ze swoimi “zmianami” w pracy, które niestety nie ułatwiają ale dla chcącego nic trudnego :)) Pozdrawiam serdecznie.

Reply
Agnieszka 12 marca 2015 - 19:56

Kasia dzięki! No pewnie – jak się chce to się wszystko da! Pozdrawiam :*

Reply
Angelika Micek 22 marca 2015 - 20:39

Świetny projekt ! Z chęcią wezmę w nim udział :)
Pozdrawiam
Angelika

Reply
Agnieszka 22 marca 2015 - 21:02

Super! Bardzo się cieszę :) również pozdrawiam :)

Reply
Gotowanie na parze. #glodnizmian #zdrowyczwartek - Mama w biegu 26 marca 2015 - 15:38

[…] A wpis powstał w ramach cyklu #glodnizmian i #zdrowyczwartek. Więcej o zdrowym czwartku i jego pomysłodawczyni TUTAJ. […]

Reply

Zostaw komentarz