Zdrowy czwartek – podsumowanie miesiąca po raz trzeci

by Agnieszka
zdrowy czwartek

Przed nami trzecie podsumowanie zdrowych czwartków. Będzie coś do poczytania a także znajdziecie tu kilka pysznych przepisów. A kto znalazł się w majowym podsumowaniu? Podpowiem, że są tu już stałe bywalczynie :) I pamiętajcie, że cały czas można dołączyć do tej akcji, więcej info TUTAJ. A w lipcu odbędzie się kolejne spotkanie Rodziców dla zdrowia, na które czekam z niecierpliwością!

1.

Czym skorupka za młodu nasiąknie czyli zapraszam na artykuł o kształtowaniu nawyków żywieniowych u dzieci. A to wszystko u Michaliny na blogu Dietetyczka – Naturalnie.

2. 

Angelika z bloga Warto jeść pokazuje nam jak w czterech prostych krokach urozmaicić posiłek pomagając przy tym pobudzić apetyt u niejadków lud dzieci, które teoretycznie nie lubią warzyw. Więcej TUTAJ.

image7

3.

U Klaudii z bloga Mama też kobieta, dzisiaj coś na ostro! Klaudia dzieli się swoją wiedzą i podpowiada co zrobić gdy masz mało odporne dziecko, gdy masz dużo stresu i jesteś przemęczona/ przemęczony, gdy masz nerwowe i płaczliwe dziecko, gdy masz zimne stopy itd. itp… A tak serio… to nie podpowiada tylko mocno wyraża swoje zdanie o tym jak futrują nas media. 

 

Coś pysznego:

1.

Pierwszy przepis to szybki sposób na zdrowy obiad, nadający się również dla alergików, bo w składzie nie ma jajek i innych popularnych alergenów czyli mięso na patyku – propozycja od Oli, z bloga Mama Dietetyk. Ola dobrze wie, że dzieci lubią różnorodność w kuchni i szybko im się nudzą “normalne” potrawy. Czasem przyda się małe urozmaicenie :) Zgadzacie się? :) 

2.

Małgosia z bloga DayliCooking zaprasza do siebie na śniadanie z pysznym, cudownie pachnącym chlebem nadzianym kawałkami suszonych pomidorów z ziołami prowansalskimi. Jak zawsze ma świetne pomysły. Już samo zdjęcie chciało by się… zjeść!

Pszenny_chleb_z_suszonymi_pomidorami_i_zio_ami

3. 

Magda z bloga Mama O ma dla nas, jak sama przyznaje nieco eksperymentalne danie, które bazuje na… korzeniu pietruszki. Pomimo Jej obaw zupa krem z pietruszki została pozytywnie i smaczne przyjęta przez domowników i wciągnieta w rodzinne menu. Skusicie się i Wy? :) 

krem z pietruszki

4.

Jadalny leśny mech?? Czy to możliwe? Otóż tak! Koniecznie sprawdźcie przepis Marty z bloga Mama w biegu. Marta uważa, że wykorzystywanie zdrowych warzyw w innowacyjny sposób jest świetnym wyjściem dla mam dzieci nie lubiących ich w tradycyjnym wydaniu. I ma absolutną rację :)

Kolejny raz dziękuję za wszystkie nadesłane Wasze przepisy i teksty! :* Zaczynamy kolejny, zdrowy miesiąc.

Zaglądajcie też na FP Głodnych Zmian!

 

Może Ci się również spodobać

Zostaw komentarz