Na ulicy Czereśniowej

by Agnieszka
Na ulicy Czereśniowej

“Co właściwie robią przez cały rok mieszkańcy ulicy Czereśniowej? Pewnie to samo co ty i ja: biegają, śmieją się, czytają, uczą się, jeżdżą na rowerze, bawią się i śpią. No i oczywiście jedzą – jak my wszyscy. Bo przecież bez jedzenia nie da się żyć!”

“Na wielkie gotowanie na ulicy Czereśniowej” zapraszają mieszkańcy – Pedro, Iwona, Kuba, Magda, mały Psikus, Henryk, Leszek, Adam i Małgosia, Zygmunt, Zenon a nawet Feliks i Ryśka. Jest też Łukasz, Jacek, Jerzy, Dr M. Leczak, Ewa, Edward, Michał, Marta, Agata, Krzysztof, Timmy, Szop pracz i Tuptuś. Prezentują ponad 50 przepisów na swoje ulubione potrawy.

Razem z Zuzią gotujemy wspólnie już od dawna, a książka od wydawnictwa Dwie Siostry, która dodarła do nas całkiem niedawno, dodatkowo nas inspiruje. W środku są ciekawe obrazki, różne historyjki, potrawy podzielone na cztery pory roku, a mieszkańcy ulicy Czereśniowej zdradzają przepisy na rzodkiewkowe myszki, lody na patyku, babeczki truskawkowe, risotto a nawet czipsy z warzyw.

Jest to rewelacyjna książka kucharska dla dzieci, która ma na celu wyrobienie właściwych nawyków żywieniowych już u najmłodszych. Autorka jest uznaną propagatorką zdrowego odżywiania, stawia na produkty świeże i sezonowe. Książka jest świetna i inspirująca! Idealna na jesienne i zimowe dni. My na ulicy Czereśniowej z pewnością zostaniemy na dłużej :)

Na ulicy Czereśniowej

Na ulicy Czereśniowej

Na ulicy Czereśniowej

Na ulicy Czereśniowej

PS. Ja jestem zakochana w książkach wydawnictwa Dwie Siostry, a Wy? Znacie, lubicie?

Może Ci się również spodobać

Zostaw komentarz