Zbadaj się! Proszę…

by Agnieszka
Zbadaj się!

Kilka dni temu oglądałam “Chemię”. Czytałam wcześniej o tym filmie, widziałam nawet zwiastun, także mniej więcej wiedziałam co mnie czeka. Zabrałam ze sobą paczkę chusteczek, które o dziwo się nie przydały.

Film jest o młodej kobiecie chorej na raka piersi (później miała przerzuty), która mimo wszystko podjęła wyczerpujące leczenie i urodziła córkę. Co się stało na końcu – możecie się domyślić. Film był smutny, ale dał mi dużo do myślenia. Pierwszą z nich była myśl, że nie dopuszczę do takiego zaniedbania i zawczasu będę się badać. Bo wiesz, że mam dla kogo żyć. I dla tej małej osóbki – mojej Córki, która jest najważniejsza na świecie chcę żyć i być zdrowa. Pierwszym krokiem zapobiegawczym są przede wszystkim regularne badania.

Po zakończeniu filmu okropnie żal mi było tej małej 4 – latki, która została sama z ojcem. Od tamtej pory musiała żyć już bez kochającej matki… film jest oparty na faktach. Straszne było to wszystko, jak sobie przypomnę to mam ciarki…

Dlatego dziewczyny – matki i nie matki dzisiaj apeluję do Was – badajcie się!

Zacznijcie od wypełnienia krótkiej ankiety nt. cytologii – która w przyszłości – mam nadzieję – ułatwi nam dostęp do tego badania. A później sio do lekarza! Wykonajcie wszystkie badania, a cytologia niech będzie początkiem!

Ankieta dostępna jest tutaj: http://cytologia.badanie.net/

Fundacja My Pacjenci realizuje projekt audytu społecznego narodowego programu profilaktyki raka szyjki macicy, którego celem jest wskazanie zmian, które powinny zostać w programie dokonane, aby program mógł skuteczniej wykrywać wczesne postaci nowotworu, wtedy gdy jest on całkowicie uleczalny.

Wraz z Fundacją zachęcamy Was do wypełnienia kwestionariusza. Jest on skierowany wyłącznie do kobiet w wieku 25-60 lat. Odpowiedzi dostarczą Fundacji My Pacjenci wskazówek do zmian w systemie ochrony zdrowia i poprawy skuteczności wczesnego wykrywania raka szyjki macicy u kobiet.

Ja już wypełniłam – w końcu chodzi tu o moje życie!

 

Może Ci się również spodobać

Zostaw komentarz