Dlaczego warto pić wodę?

by Agnieszka

Woda – niezbędna do życia i do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jest odpowiednia do picia zarówno dla dużych jak i małych. Jak nauczyć dziecko pić czystą wodę zamiast kolorowych, gazowanych, sztucznych napojów? Najlepiej zacząć od małego, już kilkumiesięcznego obywatela. Tak na prawdę wszystko leży w naszych rękach – rękach rodziców. Powinniśmy dużą uwagę zwracać na to co dajemy dziecku do picia. Starajmy się, aby przede wszystkim była to woda. Napoje kolorowe i gazowane zawierają masę niezdrowego cukru i całe stado konserwantów oraz sztucznych dodatków. Ostatnio podczas wykładu w szkole dla dzieciaków robiłam z nimi mały eksperyment. Przyniosłam 8 kolorowych, popularnych butelek z napojami. Pokazałam im ile cukru mieści się w każdej butelce. Dzieci były w szoku i jednogłośnie stwierdziły, że przerzucają się na wodę. 

Dlaczego powinniśmy pić wodę? Opiszę to w kilku punktach:

1. Czysta, “zwykła” woda ma 0 kalorii, świetnie gasi pragnienie, przy okazji “czyszcząc” organizm z toksyn.

2. Wspomaga trawienie i obniża ciśnienie krwi.

3. Redukuje bóle różnego pochodzenia, a w tym bóle głowy i poprawia samopoczucie.

4. Pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.

5. Pomaga utrzymać prawidłową temperaturę ciała. 

6. Najlepsza woda to woda niegazowana. Unikajmy gotowych, sklepowych wód smakowych, które zawierają niepotrzebny cukier. Możemy sami lub wspólnie z dziećmi przygotować w domu zdrową wodę smakową, wykorzystując do tego cytrynę, pomarańcze, truskawki a nawet czereśnie. Fajne urozmaicenie, które spodoba się nie tylko dzieciakom.

7. Forma podania – ta wizualna część jest bardzo ważna – moja Córka wybiera wodę w butelce z dziubkiem i koniecznie z ośmiornicą (oczywiście na butelce :)) lub innymi bajkowymi postaciami. Ja wolę designerskie kubki lub słoiczki ze słomką. Ten z ananasem upolowałam w Westwing.

Ile wody potrzebuje każdy z nas? 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z nas jest inny i ma różne potrzeby. Możemy szybko obliczyć ile wody potrzebujemy. Przyjmuje się, że na każdy kilogram ciała potrzeba 30 ml wody, czyli przy wadze 70 kg powinniśmy jej wypić 2,1 l dziennie. Wodę pijemy małymi łyczkami, przez cały dzień, a zaczynamy tuż po przebudzeniu. 

Na zdrowie! :)

20160608_132424a

20160608_132532

20160608_132750

 

 

Może Ci się również spodobać

4 komentarze

Agata 19 czerwca 2016 - 16:46

Też uważam , że woda jest bardzo zdrowa najlepiej niegazowana z kawałeczkiem truskawki bądź jakiegoś cytrusa.

Chciałam zapytać czy wrócisz do starej opcji prowadzenia bloga i będą jakieś stylizacje Twoje ?

Reply
Agnieszka 30 czerwca 2016 - 10:33

W sumie nic się nie zmieniło, blog prowadzę cały czas w tym samym stylu. Co prawda niektórych tematów jest mniej, może dlatego, że akurat mam pomysły na inne wpisy. Muszę się poprawić ;)

Reply
Bogdan 18 października 2016 - 10:51

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę jak zdrowa jest woda, u Mnie niestety z piciem wody jest problem bo nie umiem jej za dużo wypić czasami to nawet nie jest litr na dzień

Reply
trądzik różowaty 12 sierpnia 2017 - 12:45

Miałam trądzik. Zwiększona ilość wody pomógła mi pozbyć się tego problemu.

Reply

Zostaw komentarz