I Ty możesz zostać świętym Mikołajem!

by Agnieszka
I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

Do Świąt jeszcze sporo czasu, ale już dziś możecie zrobić coś dobrego! Wystarczy włączyć się do akcji “Mikołajki w Grodzie Kraka”, wziąć udział w naszych licytacjach i pomóc 3-letniemu Maciusiowi.

W tym roku wspólne z Klaudią, autorką bloga Niezłe Ziółko organizujemy II edycję spotkania integracyjnego w Krakowie, połączonego ze zbiórką pieniędzy na Fundację 3-4 Start dla trzyletniego chłopca Maciusia*. Szesnaście blogujących Mam z całej Polski wspólnie ze swoimi rodzinami weźmie udział w tym wydarzeniu, aby pomóc choremu dziecku, a także, by poszerzyć swoją wiedzę merytoryczną, kosmetyczną i kulinarną. Planowane spotkanie odbędzie się dokładnie 3 grudnia bieżącego roku.

Na Facebooku już kilka dni temu rozpoczęły się pierwsze licytacje upominków od naszych fantastycznych partnerów, których grono cały czas się poszerza. Na otwartej grupie znajdziecie mnóstwo cudownych rzeczy przydatnych dla mamy i dziecka, i nie tylko ;) Co ważne, upominki licytować może każdy z Was – nie tylko uczestniczki spotkania.

W tym roku mamy wyjątkowe, szerokie grono partnerów medialnych. Niezmiernie miło nam poinformować, że do ich grona dołączyła m.in. TVP3 Kraków, Radio Kraków, czasdzieci.pl, portal mamopracuj.pl, rodzinny-kraków, Offset Magazyn.

Szczegóły wydarzenia i licytacja upominków – TUTAJ.

Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zyska Waszą aprobatę, dołączycie do licytacji i razem w tym mikołajkowo – świątecznym okresie sprawimy Maciusiowi świetną niespodziankę.

Mikołajki w Grodzie Kraka

* W tym roku zbieramy pieniądze dla trzyletniego Maciusia z Fundacji 3-4-Start. Maciuś jest wspaniałym, pogodnym chłopcem, który od urodzenia dzielnie stawia czoło chorobom. Już w trakcie ciąży chłopiec dzielnie walczył ze złośliwym cytomegalowirusem, na który zachorowała jego mama. 
Maciek urodził się z obustronnym wodonerczem, torbielami w główce, lewostronnym niedosłuchem i przetoką w serduszku, brakiem zespolenia mięśni brzucha. Dodatkowo cierpiał na niedobór immunoglobuliny, co powodowało podatność na infekcje. W okresie niemowlęcym pojawiły się też alergie i astma oskrzelowa. Przed ukończeniem drugiego roku życia był 16 razy hospitalizowany, przeszedł dwa zabiegi operacyjne.
Kiedy rodzicom wydawało się, że wygrali nierówną walkę o zdrowie synka, z ogromną siłą zaatakowała epilepsja i nadciśnienie tętnicze. Obecnie Maciuś jest pod opieką poradni neurologicznej i rehabilitacyjnej szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie. Został u niego zdiagnozowany lekooporny zespół DOOSE, objawiający się napadami polimorficznymi z bezdechami, spadkiem saturacji i tętna.
Z powodu choroby i leczenia u Maciusia pojawiła się nadpobudliwość psychoruchowa, opóźnienie w rozwoju psychoruchowym, kłopoty z motoryką ręki i chodem, obustronne obniżenie napięcie mięśniowego, a dodatkowo już uszkodzone mięśnie brzucha powodują, iż mały nie jest w stanie samodzielnie podnieść się z pozycji leżącej do siedzącej. Życie Maciusia jest jak sinusoida. Bywają dni w trakcie, których ilość napadów epilepsji i ich intensywność spada, wówczas życie wraca niemal do normalności i mały zachowuje się jak zdrowe dziecko. Niestety częściej są takie dni, kiedy częstotliwość i siła napadów niemal wyłączają Maćka z życia, odbierając mu siłę i radość. Dziecko wymaga stałej opieki rodziców, kosztownego leczenia, rehabilitacji i zaopatrzenia ortopedycznego. Z powodu alergii i nadciśnienia przyjmuje leki nierefundowane. W trakcie snu podpinany jest do pulsoksymetru, który monitoruje parametry życiowe Maćka i informuje o napadach we śnie. Ze względu na dużą wagę i wzrost, wymaga specjalnego fotelika samochodowego, który zagwarantuje mu bezpieczeństwo w trakcie podróży na rehabilitację i konsultacje medyczne.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM & FACEBOOK

 

Może Ci się również spodobać

4 komentarze

Matka na Szczycie 30 października 2016 - 07:37

Mam nadzieję, że razem uda nam się choć trochę pomóc Maciusiowi i jego rodzinie!!!

Reply
Agnieszka 14 listopada 2016 - 21:55

Razem na pewno damy radę!

Reply
Kasia 5 listopada 2016 - 17:00

Bardzo fajna inicjatywa, popieram całym sercem!

Reply
Agnieszka 14 listopada 2016 - 21:56

Dziękujemy! :*

Reply

Zostaw komentarz