Babski wypad z przygodami – to powinno zdarzać się częściej!

by Agnieszka
Miałam zamiar opublikować ten wpis na gorąco – bo to wtedy jest najwięcej emocji. Nie udało mi się. Padł mi telefon – tam miałam zdjęcia. Po tym nastąpił szereg różnych zdarzeń i zwyczajnie poszło nie po mojej myśli. Przejdę do rzeczy. Na początku października, dokładnie 11 i 12 byłam w niesamowitym miejscu. Opowiem Wam, co tam robiłam i co tam się działo. Udało się odłożyć codzienne obowiązki i wyrwać na te dwa dni – choć to wcale nie był weekend. Zabrałam dziewczyny, które dojeżdżały do Krakowa pociągiem z różnych stron Polski i ruszyłyśmy w kierunku gór, do Toporzyska. Minęłyśmy słynną Zakopiankę bez przeszkód, kilka krętych, wąskich dróg i kilka pagórków. Gdy jechałyśmy do celu przez pola, były chwile zwątpienia i padło kilka pytań “czy to na pewno tu”. Finalnie dotarłyśmy na miejsce…
 
 

 

Folwark Toporzysko

Magiczne miejsce! Chyba oczarowało nas wszystkie swoim urokiem. Widoki jak z filmu lub z widokówki. Piękna, upalna, złota jesień, stadnina przecudnych koni (choć nigdy nie byłam jakąś fascynatką), zielona trawa, drewniany, góralski Folwark, unikalny klimat i 14 innych blogerek. Po prostu cieszyłyśmy oczy, oddychałyśmy pełną piersią i korzystałyśmy z chwili “odcięcia od świata”. Dlaczego odcięcia? Przecież pełna cywilizacja pomyślicie. Byłyśmy skazane na detox od internetu, rozmów telefonicznych, smsów i w pewnym sensie od prądu. Nie było to celowe – w końcu to nie obóz przetrwania. Tam po prostu nie było zasięgu, a sam Folwark jest zasilany agregatem i po 22 nie ma już prądu. Jednak właściciel był dla nas łaskawy i wyłączył go nieco później. Uwierzcie! Ten detox bardzo dobrze nam zrobił!

Przywitanie, obiad i pierwsze niespodzianki

Spotkanie rozpoczęła Klaudia z bloga Niezłe Ziółko, która była organizatorką tego naszego wypadu. Choć ja dobrze wiem, czym na codzień zajmuje się Fundacja 3-4 Start, której Klaudia jest Vice Prezesem, to z chęcią wysłuchałam tej prelekcji. Później przyszedł czas na nas. W spotkaniu brało udział w sumie 15 blogerek. Z częścią się znałam, z częścią miałam do czynienia po raz pierwszy. Klaudia jak zwykle nas zaskoczyła i do zadania, które nas czekało poleciła wykorzystać kostki Story Cubes. Każda z nas musiała się przedstawić i powiedzieć coś o sobie, nawiązując do wybranego wcześniej obrazka z kostki. To wcale nie było takie łatwe! Ale mega interesujące i wyszło bardzo emocjonująco. Poza tym, na dzień dobry “posadziłyśmy drzewo”! Każda z nas otrzymała bransoletki z drewnianym elementem od marki Plantwear. Marka wyszła z genialną inicjatywą – za każde zdjęcie w Social mediach z produktem tej marki, zostanie posadzone drzewo. A po pysznym, domowym obiedzie wyruszyłyśmy w poszukiwaniu skarbów!

Jak poszukiwanie skarbów to tylko z Questami!

Questy Wyprawy Odkrywców – mówi Wam to coś? To właśnie w Folwarku odkryłam je po raz pierwszy. Questy to świetny pomysł na poznanie terenu. Przydadzą się podczas wycieczek z dziećmi czy w gronie przyjaciół. Na spotkaniu “Kobiety dla Kobiety” nawet dwa zaliczyłam :) Wiem, że na tych dwóch questach nie zaprzestanę. Już mamy nawet plan na takie nietypowe zwiedzanie Krakowa. Ta gra i działanie w grupie to był dla nas duży sprawdzian. Choć nie obyło się bez przygód, to uważam, że zdałyśmy go celująco! Fundacja Mapa Pasji opracowuje gry terenowe czyli wspomniane już Questy. Podczas wyprawy odkrywamy nowe miejsca, odgadujemy hasła – ale żeby to zrobić trzeba rozwiązać wierszowaną zagadkę. Na końcu jest upragniony skarb – ukryta pieczątka, którą przybijamy na ulotce – to znak, że trasa zakończona i zagadka rozwiązana. Questy występują w dwóch formach. Pierwsza to wydrukowana ulotka, druga to aplikacja ściągnięta na telefon. Nie jest to nudne zwiedzanie, to wspaniała przygoda, która wciągnęła nawet mnie :) Podczas wyjazdu odnalazłyśmy dwa skarby. Pierwszy w Folwarku Toporzysko, drugi w Jordanowie. Podrzucam Wam filmik, zobaczcie jak to wygląda.

Konie, tort i duchowe warsztaty

Po pierwszej questowej wyprawie, czekała nas kolejna niespodzianka. Przejażdżki konno! Przyznaję – to był mój pierwszy raz. Przeżyłam, koń też. Mam nawet dowód!

Co to było za przeżycie! Podziwiam ludzi, którzy jeżdżą konno. Szacun!

Klaudia zdecydowanie nie pozwalała nam na nudę. Zaraz po przejażdżkach zostałyśmy zaproszone na pyszny tort, przygotowany oczywiście przez Słodką Krainę Czarów i warsztaty z użyciem narzędzi Points Of You poprowadzonymi przez Dominika Jarosz motiv8. Kilka razy miałam do czynienia z “kołczami”. Pierwsza moja myśl, jak się dowiedziałam, że będzie spotkanie z trenerem to: “Oooo nieeeee”, “Nie dam rady tego słuchać”, “Znowwwuuu??”. Matko, jak się myliłam! Byłam straaasznie pozytywnie zaskoczona tymi warsztatami. Dominika okazała się świetnym psychologiem i zaskoczyła nie jedną z nas. GENIALNE warsztaty, które pozwoliły zajrzeć do swojej duszy. Wyrzuciłyśmy z siebie bolączki, zmartwienia i wszystko co nas gryzie. Ja wiem, że nie da się tego racjonalnie przelać “na papier”. W tym trzeba po prostu uczestniczyć!!!

Po kolacji był czas na spotkanie z właścicielem. Poznałyśmy po krótce historię Folwarku Toporzysko. Był czas na zabiegi kosmetyczne, integrację, gry planszowe przygotowanie przez markę Rebel i Trefl Kraków i PLOTECZKI!!!! :)

Co się działo w Vegas, zostaje w Vegas

Takie jest hasło w sumie każdego wyjazdu. Pewnymi rzeczami się dzielimy ze światem, pewne zostają tylko w naszych głowach. Nie jest tajemnicą, że jak podczas wieczoru integracyjnego usiadło grono bab to uwierzcie mi, leciały różne tematy :) Choć ploteczki skończyłyśmy nad ranem to i tak było nam mało!! :) Zdecydowanie za mało, za szybko i za krótko!!

Dwie prelekcje na koniec

Po zdecydowanie za krótkiej nocy, ale obfitym śniadaniu ruszyłyśmy na kolejne prelekcje. Pełne pasji i zaangażowania dwie kobiety podzieliły się z nami swoją wiedzą. Team 2fotografki.pl przekazał nam dużą dawkę wiedzy na temat fotografii jak i pracy fotografa. Wisienką na torcie było wystąpienie Nieidealnej Anny, które było, no cóż, idealne. Podzieliła się z nami swoją ogromną wiedzą na temat blogowania. 

O fotoreportaż zadbały 2fotografki.pl. Otrzymałyśmy solidną pamiątkę w postaci ponad 700 zdjęć! :) W swoim imieniu zapraszam Was na platformę Allegro Charytatywni, gdzie Fundacja 3-4 Start wystawia piękne rzeczy, zobaczcie sami:  TUTAJ. Wszystkie pieniądze zebrane z licytacji kierowane są na podopiecznych Fundacji. 

To już koniec. Choć cała relacja jest w samych superlatywach, to jest jeden wielki minus… To wszystko trwało za krótko i apeluję o więcej! Zdecydowanie to powinno zdarzać się częściej! :)

Udział w spotkaniu wzięły:

1. Klaudia Niezłe Ziółko www.niezleziolkoblog.pl 

2. Karolina Mama Carla www.mamacarla.pl 

3. Adrianna Mniejsze od trzech www.youtube.com/c/mniejszeodtrzech www.czekoada.pl

4. Ania z TABAyKA www.tabayka.pl 

5. Ania Mama Cukiereczki www.mamacukiereczki.blogspot.com

6. Paulina Yakie Fayne yakie-fayne.pl https://www.instagram.com/yakiefayne

7. Kasia Mama na Tropie www.mamanatropie.pl 

8. Bożena Mama Trójki http://www.mama-trojki.pl

9. Ania Nieidealnaanna www.nieidealnaanna.com 

10. Małgosia Jaśkowe Klimaty www.jaskoweklimaty.pl 

11. Karolina Kinka www.kinka.com.pl 

12. Monika Dobrze Wydane www.dobrzewydane.pl

13. Jola 52weekendy http://www.52weekendy.pl/

14. Olga www.turkusowakropka.com

 

 
 
Partner Strategiczny :
Partnerzy merytoryczni :
Prelekcja – Anna Chomiak z bloga Nieidealnaanna
Warsztaty fotograficzne 2fotografki.pl
Słodki poczęstunek :
 
Partnerzy kluczowi :
Z miłości do natury Plantwear
Z miłości do słodkości Choccolisimo
Z miłości do podróży MapkaZdrapka
Z miłości do książek Taniaksiążka.pl
Z miłości do gier planszowych Rebel.pl
Z miłości do klocków i kreatywnej zabawy KlockiBlocki
Z miłości do dzieci i kart Fabryka Kart Trefl Joker Line
Z miłości do musli i pełnych zbóż MIXit.pl
 
Akcję wspierali  :
 
Partnerzy honorowi wspierający licytację charytatywne:
Plakat: Utalentowana Ania Rysunki Anny L
Fotoreportaż : Team2fotografki.pl
Film z drona: Marcin Jędral  z MJDron
 
FOLLOW ME ON INSTAGRAM & FACEBOOK

Może Ci się również spodobać

25 komentarzy

anna 7 listopada 2018 - 08:50

super spotkanie i sama relacja :) pozdrawiam kobietki :)

Reply
ULA 8 listopada 2018 - 21:52

super zdjeica

Reply
Aga 12 listopada 2018 - 12:57

Super piękne zdjęcia fajny babski wypad. Pozdrawiam

Ps. Używasz iPhone ?

Reply
Agnieszka 17 listopada 2018 - 23:04

Wyjazd był cuuudowny! Tak, używam od niedawna ;)

Reply
Ada 16 listopada 2018 - 15:43

super blog

Reply
Agnieszka 17 listopada 2018 - 23:06

Dzięki! Zapraszam częściej :)

Reply
klaudia j 18 listopada 2018 - 18:00

bardzo fajne są takie babskie wypady :)

Reply
Salsa 20 listopada 2018 - 15:56

świetny wypad, zdjęcia mówią same za siebie :)

Reply
Weronika 29 listopada 2018 - 19:02

Kot jak kima:)

Reply
Natalia Werner 2 grudnia 2018 - 16:25

Bardzo fajna lokacja. Sama bym się tam wybrała.

Reply
Felicja 3 grudnia 2018 - 09:12

ale super :D

Reply
Marta 11 grudnia 2018 - 13:03

Super :) Mega fajnie się czytało ten wpis!

Reply
Kornelia 25 stycznia 2019 - 11:43

świetna sprawa <3

Reply
Kinga 28 stycznia 2019 - 18:21

Wspaniała akcja!

Reply
Lidka 3 lutego 2019 - 14:33

Super! Sama bym się wybrała!

Reply
Amanda 7 lutego 2019 - 10:11

Świetny pomysł oby więcej takich

Reply
Daga 7 lutego 2019 - 17:23

Świetna sprawa :)

Reply
Alex 8 lutego 2019 - 14:04

Super są takie wyjazdy :)

Reply
Agnieszka 11 lutego 2019 - 18:03

Najlepsze!

Reply
Nelka 9 lutego 2019 - 13:42

Uwielbiam takie wyjazdy :)

Reply
Agnieszka 11 lutego 2019 - 18:02

Ja też!!! Dają kopa, motywują, pozwalają oderwać się od codziennych obowiązków… Same plusy! :)

Reply
Eryka 5 marca 2019 - 09:11

Świetne zdjęcia. Musiało być cudownie :)

Reply
Basia 20 marca 2019 - 17:06

Fajnie jest się tak spodkać

Reply
Maciej 17 maja 2019 - 13:29

Fajne bransoletki z drewna:)

Reply
Dusia 29 października 2020 - 17:28

Takie wypady są każdemu bardzo potrzebne, pomagaja uwolnić się od codziennych trosk i problemów i mega relaksują :) Ja uwielbiam organizować sobie z przyjaciółkami weekendowy wypad do spa, to nas bardzo odpręża :) Najczęściej jeździmy do Hotelu Lubicz w Ustce, tuż przy morzu, świetna sprawa :)

Reply

Zostaw komentarz