Jak poradzić sobie z uczuciami małego człowieka?

by Agnieszka
Lalki dla dzieci

Na co dzień towarzyszą nam przeróżne emocje. Gniew, złość, strach, zdziwienie, wstyd, ale też miłość, radość, akceptacja, zrozumienie i oddanie. To tylko część z nich. Życie jest pełne emocji! My, dorośli różnie sobie z nimi radzimy. Więc jak poradzić sobie z uczuciami małego człowieka? Pokaż je dziecku i pomóż zrozumieć. Są emocje pozytywne, jak i negatywne. Jak sobie poradzi z nimi dziecko, zależy w dużej mierze od nas, rodziców. To my jesteśmy przewodnikami uczuć małego człowieka. Ważne jest, aby dzieci umiały dostrzegać i nazywać emocje. Z pozytywnymi emocjami rodzice radzą sobie zazwyczaj świetnie, gorzej bywa z tymi negatywnymi. Jaki jest klucz do sukcesu?

Porozmawiajmy

Dziecko jest targane różnymi emocjami i potrzebuje mądrego przewodnika po świecie ludzkich emocji. Rozmawiajmy ze swoimi maluchami i stwórzmy bezpieczną, wspierającą relację. Ważne, aby dzieci mogły nam zaufać i móc powierzyć swoje sekrety. W trudnych sytuacjach porozmawiajmy, przytulmy a nie skupiajmy się na karaniu dziecka za jego emocje. Przytulanie jest dobre na wszystko! Podobno, dzieci, które doświadczyły bezpiecznej relacji póżniej, w dorosłym życiu radzą sobie z emocjami duuużo lepiej. Nie chowajmy też swoich emocji i nie bójmy się ich nazwać. Niech dziecko ma godnego nauczyciela.

Lalki dla dzieci

Razem nauczmy się emocji

Jesteśmy z dziećmi od pierwszych chwil. Uczymy je funkcjonowania w naszym świecie i wspieramy m.in. w nauce jedzenia, chodzenia, liczenia, mycia, itd. Po prostu uczymy je żyć. Działamy na każdej płaszczyźnie życia, ale… zbyt rzadko skupiamy się na emocjach. Jak więc nauczyć maluchy emocji? Już podpowiadam! Świetnym pomocnikiem może okazać się szmaciana lalka dla dzieci, która nie ma jednej konkretnej miny i jest tego przyczyna. To właśnie lale stworzone przez Kate4Kids są doskonałymi pomocnikami do rozmów o emocjach. Lalka pomoże je wyrażać i może mieć taką minę, jaką chce mieć dziecko… bo mina lalki rodzi się w głowie dziecka. Za pomocą magicznego mazaka (który znika po 48 godzinach) dziecko może dorysować minę, która akurat mu towarzyszy. Lala jest idealna do rozmowy o emocjach, pokazywania ich i odtwarzania w różnych sytuacjach. Z pewnością skradła serducho mojej Zuzi. Na powyższych zdjęciach towarzyszy nam miłość, zrozumienie i przyjaźń. To nasze emocje, które wiem, że widać nie tylko na tych zdjęciach, ale żeby nie było nie zawsze jest kolorowo. Bardzo dobrze znamy też inne emocje. Na zdjęciach jest z nami Natalka – piękna, artystyczna lala, która może być przyjaciółką każdej małej dziewczynki i powierniczką najskrytszych sekretów.

Wysłuchaj i daj swobodę

Daj dziecku się wygadać. Maluchy też tego potrzebują. Jeśli wydarzy się coś emocjonującego w życiu naszych maluchów pozwól, aby mogło podzielić z Tobą swoimi emocjami i doświadczeniami. Dzieci czasem przeżywają coś dobrego, czasem coś złego. W ciągu dnia zazwyczaj trudno jest o wolną chwilę i czas na poważne tematy. Ale pamiętaj, by wieczorem, po całym dniu zainicjować rozmowę i spróbować otworzyć swoją pociechę. Wystarczy zapytać co wydarzyło się dziś fajnego itd. A lala od Kate4Kids na pewno w tym pomoże! 

Lalki dla dzieci

Poznaj wyjątkowe lale

Natalka, Lena, Ala, Hania i Helenka to tylko część z reprezentacji drużyny lalek dla dzieci Kate4Kids. Co zachwyca to fakt, że lala jest ręcznie szyta w Polsce, z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Sama stoi, można ją przebierać i przytulać bez końca ❤️Lalki mają ok 35-40 cm, a w sklepie można kupić gotową lalkę lub ją samodzielnie stworzyć przy pomocy KREATORA, który znajdziecie na stronie internetowej. Możecie mieć coś specjalnie na Wasze życzenie. Taka lala może być idealnym prezentem zarówno dla tych małych i dużych. Wspólnie nauczmy się siebie i swoich emocji!

Lalki dla dzieci

FOLLOW ME ON INSTAGRAM & FACEBOOK

Może Ci się również spodobać

5 komentarzy

Ciekawska Magdalena 14 grudnia 2018 - 21:40

Śliczna lala każdy z nas potrzebuje kogoś do rozmowy

Reply
AGNIESZKA KRÓLAK 15 grudnia 2018 - 16:42

Piękne lale :) U nas odgrywane są scenki posiadanymi lalkami i też można się z tego dowiedzieć ciekawych rzeczy :)

Reply
Magdalena Szymańska 17 grudnia 2018 - 08:05

Lale sa piekne choć moja córka nigdy lalek żadnych nie lubiła :)
Rozmowy przede wszystkim, zwłaszcza w późniejszym etapie dorastania :)

Reply
Ewa 20 lutego 2020 - 20:46

Pierwszy raz widzę takie lale, ale wiesz co, są superanckie! I ten mazak, czy on rzeczywiście znika i można malować różne buzie?

Reply
Agnieszka 22 lutego 2020 - 17:17

Tak, znika po kilkunastu godzinach i nie pozostawia żadnego śladu :)

Reply

Zostaw komentarz