Opowiedz mi, jak to wtedy było…

by Agnieszka

Lubię rzeczy niebanalne, to nie tajemnica. Dlatego z przyjemnością zdradzę Wam idealny, nietuzinkowy prezent dla kogoś szczególnego, bo…. wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Bez sensu kupować kolejne pudełko czekoladek, kubek i medale. Prezenty muszą być praktyczne! Proponuję w tym roku postawić na wyjątkowy prezent, prawdziwą książkę do przechowywania wspomnień.

Prezent idealny czyli jaki?

Poznajcie dwa wyjątkowe albumy: “Opowiedz mi Babciu” i “Opowiedz mi Dziadku”, które zawierają ilustracje i zdjęcia z minionego stulecia w Polsce. Album ten od razu skojarzył mi się z albumem dziecka, który kupuje się tuż po jego urodzeniu i skrupulatnie wypełnia każdą stronę “ku pamięci”.

Książki te prezentują piękną ideę gromadzenia i pielęgnowania wspomnień rodzinnych. Są cudownym pomysłem na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka, bowiem dziadkowie muszą wrócić do dawnych czasów i odpowiedzieć na kilkanaście ważnych, niekiedy trudnych pytań. Pytania te pytania pomogą uchwycić ważne wydarzenia w życiu Babci i Dziadka od dzieciństwa do chwili obecnej. Wnuczęta dowiedzą się czegoś nowego i będą mieć niesamowitą pamiątkę na przyszłość, która z pewnością pomoże im w kształtowaniu własnej tożsamości. To także świetna propozycja wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny, ponieważ album zawiera dużo miejsca na rodzinne zdjęcia, wycinki i własnoręczne rysunki, a także opisy. Wypełniona książka na pewno stanie się cennym skarbem dla całej rodziny.

Gra we wspomnienia

W tej grze zwycięstwo nie jest najważniejsze. Większą moc mają doświadczenia i przygody, o których można usłyszeć. „Jak to wtedy było?”– to wyjątkowa planszówka, w której babcia, dziadek, mama, tata, ale także dzieci w przyjaznej atmosferze odkrywają i dzielą się rodzinnymi wspomnieniami. Gra zawiera karty z fotografiami retro, które w zabawny sposób, na zasadzie skojarzeń zachęcają do opowieści. Jak wyglądały kiedyś pieniądze? A jak odkurzacz? Można to zobaczyć dzięki tej grze! Ja pamiętam te czasy, ale moja Zuzia zupełnie ich nie zna.

Ta gra to nic trudnego

Gra podzielona jest na dwa etapy. Podczas pierwszego najważniejsze jest opowiadanie oraz uważne słuchanie. Gracze inspirowani wylosowaną kartą z obrazkiem mogą snuć opowieści, przypominając sobie zabawne historie. Podczas tego etapu poznajemy nieznane opowieści z życia naszych bliskich, uczymy się aktywnego słuchania, możemy zadawać dodatkowe pytania, które budują pełen obraz danej historii. Zdecydowanie rozbudzają wyobraźnię!

W drugim etapie gry gracze odpowiadają na pytania, które są związane z opowieściami. Jeśli dobrze słuchałaś/eś dobrze to możesz odpowiedzieć na pytania. Jeśli odpowiesz poprawnie to poruszasz się do przodu na planszy. Zwycięzcą jest ten, kto najlepiej wszystko zapamięta i będzie pierwszy na mecie. “Jak to wtedy było?” to zdecydowanie wyjątkowa gra, która łączy pokolenia i w przyjemny sposób, pomaga trenować pamięć.

Co jest w środku?

Gra zawiera dużą planszę, karty z retro zdjęciami, karty z pytaniami i 12 drewnianych pionków. Gra jest przeznaczona dla 2-12 graczy od 6 do 120 lat, a czas gry to 45-90 minut.

To co? Chyba w tym roku prezent dla Babci i Dziadka nie będzie problemem?? :)

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka. Rudolph Giuliani

 

Może Ci się również spodobać

8 komentarzy

Zuza 13 stycznia 2019 - 14:46

Bardzo fajne propozycje, niejeden dziadek by się ucieszył z takich prezentów :)

Reply
Agnieszka 16 stycznia 2019 - 20:19

Z pewnością! :)

Reply
Ada 16 stycznia 2019 - 13:49

Pamiętajmy o dziadkach koniecznie! :)

Reply
Agnieszka 16 stycznia 2019 - 20:20

To obowiązek. Ci co ich mają, na pewno pamiętają

Reply
Ania W 16 stycznia 2019 - 20:16

wow! muszę taką sprawić mojej babci :) choć myślę, że i rodzice by się ucieszyli :)

Reply
Agnieszka 16 stycznia 2019 - 20:18

Oj zdecydowanie Babcia będzie miała zajęcie! Dużo do wpisywania i opowiadania ❤️

Reply
Mama pod prąd 17 stycznia 2019 - 12:00

O tych książkach czytałam już rok temu. Bardzo fajne.
Pierwszy raz spotykam się natomiast z planszówką. Genialna!

Reply
Sandra 23 stycznia 2019 - 14:27

świetnie piszesz :)

Reply

Zostaw komentarz