Czy blogi umierają?

by Agnieszka
Czy blogi umierają?

Parę dni temu był Dzień Blogera. Akurat jechałam autem i w jednej ze stacji radiowych właśnie o tym mówiono. Padły też słowa, że blogi umierają i jest ich coraz mniej. No way!

Instagram rządzi

Rzeczywiście, mam wrażenie, że od pewnego czasu całym internetowym światem zawładnął Instagram. Coraz mniej wpisów powstaje na moich ulubionych blogach. Blogerki (jakoś blogerów nie obserwuję) to co przelewały na blog mówią i pokazują na Instagramie. I to nie jest złe, absolutnie. Wiem, że szybciej i łatwiej możemy dotrzeć do odbiorców, w końcu to obecnie bardzo popularne medium. No dobra, a co będzie jak Instagram padnie albo zostanie zamknięty lub twórcy wymyślą takie zasady użytkowania, które nie będą Wam odpowiadały? Waszego “miejsca” w sieci nie będzie i wszystko przepadnie? Inaczej jest z blogiem – blog jest tylko mój i dopóki sama go nie zamknę lub nie zapłacę za domenę i hosting to będzie. 

Blog to podstawa

Dla mnie blog jest podstawą, a Instagram i Facebook to dodatek. Instagram przyjmuje wszystko, ale to znika.  A szkoda. Znów Facebook – aby zaistnieć, musisz zapłacić. Nie każdego na to stać. Ania z bloga Fashionable.com.pl wraz z początkiem września rzuciła wyzwanie, by poruszyć blogi i je reaktywować. Sama pisałam w tym wpisie, że tęskniłam za blogowanem i żałuję, że tak mało się tu dzieje. Marzy mi się, by to miejsce tętniło życiem :) Dlatego też biorę udział w wyzwaniu Ani. Czy napiszę 15 postów we wrześniu – to czas pokaże. Ogromnie podoba mi się to, że są jeszcze cudowne dziewczyny, które bezinteresowanie kopią po tyłku, wspierają i motywują (bez względu na ilość obserwatorów i wielbicieli). 

Jak to jest u mnie?

W tym miesiącu mój blog będzie obchodził 6-te urodziny! Bloguję już tyle lat. Szok! Ta strona to tak jakby moje drugie dziecko ;) tylko mniej zadbane. Cieszę się na wyzwanie Ani i dziękuję za wsparcie, którego na co dzień w blogowych sprawach nie mam. Bo może nie wiecie, ale zawsze podziwiałam mężów, chłopaków, przyjaciół kibicujących i wspierających swoje blogowe twórczynie. Nigdy tak nie miałam. Od dawna żyję w przekonaniu, że jeśli umiesz liczyć to licz na siebie. Jestem mile zaskoczona, gdy otrzymuję bezinteresowną pomoc i dobre słowo – doceniam to bardzo, choć może o tym nie mówię, bo jestem raczej osobą skrytą i tajemniczą – kto mnie poznał choć trochę to wie ;) U mnie moja mała rodzinka, stawianie czoła samotnemu macierzyństwu i praca poza blogowa to priorytety, a na blogowanie często brakuje czasu, a czasami i siły. Ale! Wierzę, że dam radę w tym wyzwaniu, może wejdzie mi to w krew i tak będzie wyglądał każdy miesiąc, a Wy będziecie wpadać do mnie częściej ;) Więcej o akcji Ani tutaj –> KLIK. PS. Nie dopuśćmy do tego, by nasze strony i blogi padły śmiercią naturalną, bo szkoda to wszystko zmarnować. Chyba, że już nie widzisz miejsca w tym blogowym świecie – to ok. Szanuję każdą decyzję.

Dajcie znać w komentarzach czy macie swoje strony, linki do blogów mile widziane! :)

FOLLOW ME ON INSTAGRAM & FACEBOOK

wrzesień 2019

Może Ci się również spodobać

22 komentarze

Paula 3 września 2019 - 14:05

Też uważam, że Instagram i Facebook to tylko dodatki do bloga. Jednak to blog to taka w 100 % moja strona, moje miejsce.
Życzę Ci powodzenia w wyzwaniu, sama biorę w nim udział ale celuję w przedziale od 5 do 10 postów ;) I tak łatwo nie będzie, ale na pewno będzie warto! Pozdrawiam I zapraszam do siebie: simplelife-by-paula.blogspot.com

Reply
Agnieszka 4 września 2019 - 12:36

Warto! To jest pewne :) Trzymam kciuki :*

Reply
Z filiżanką kawy 4 września 2019 - 20:26

Agnieszka, zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Dla mnie Instagram i Facebook to też tylko dodatki, tym bardziej teraz, kiedy moje konto na IG jest prywatne. W blog zainwestowałam całe serce, jest już tylko mój i nie przede wszystkim nie jest ograniczony do zdjęć – selektywnie wybranych, odpowiednio skomponowanych, żeby “ściana” była ładna. To od bloga wszystko się zaczęło i choć podobnie jak Ty – ubolewam nad brakiem czasu, to mimo wszystko zawsze staram się znaleźć kilka chwil dla mojego drugiego dziecka :)

Reply
Anna 5 września 2019 - 12:59

Jeśli ktoś chce wyrażać siebie w treści, to myślę, że blog na pewno nie przebije Insta!

Reply
Klaudia Jaroszewska 5 września 2019 - 19:43

Nie uważam, że blogi umierają. Nie wiem, jak to jest, ale mój przez ostatni miesiąc rozwinął się najbardziej :) podoba mi się ten tekst. Masz rację, że na Insta wszystko szybko znika, a blog jest “wieczny” :)

Reply
Kasia 6 września 2019 - 12:42

Jest mi zawsze tak strasznie smutno, gdy blogi umierają i przenoszą się tylko na Fejsa i Instagram. Znak czasów, ale kurcze – blogowanie, ta cała społeczność – ma w sobie jakąś magię, która mnie urzeka! Cieszy mnie to wyzwanie i trzymam kciuki, żeby Ci się udało – będę obserwować! :D

Reply
Bebetu 10 września 2019 - 13:59

Według mnie blogi dalej są popularne. Mam blogi, które odwiedzam regularnie. Ważne jest jednak by treści pojawiały się systematycznie. Wiadomo trudniej zrobić konkretny wpis na bloga, aniżeli dodać zdjęcie z opisem na instagrama, ale jeśli szukamy wiedzy i porad to zawsze blogi będą górą.

Reply
Otylia 20 września 2019 - 09:30

no i super, wytrwałości życzę

Reply
Julita 20 września 2019 - 11:40

Ja dość często czytam blogi, szczególnie modowe i mam nadzieję, że blogosfera tak szybko nie umrze :) Z instagrama korzystam pobieżnie, tylko do obejrzenia ciekawych stylizacji.

Reply
Agata 24 września 2019 - 21:21

myślę, że na pewno na instagramie łatwiej dostać się do większej ilości odbiorców

Reply
Agata 24 września 2019 - 21:21

myślę, że na pewno na instagramie łatwiej dostać się do większej ilości odbiorców

Reply
Alicja Reiman 25 września 2019 - 09:46

Jestem zdania, że blog to taka podstawa – tam jest dużo treści, pełne, długie posty, wymiany komentarzy między użytkownikami. Instagram to dla mnie same obrazy – i w takim formacie najbardziej go lubię. Jest to też dość “ulotna forma” – instasories znikają, post może być usunięty/zablokowany, a do bloga zawsze jest dostęp i to ja szanuję :)

Reply
Sandra 27 września 2019 - 14:07

Jedno nie wyklucza drugiego, można mieć przecież i bloga i konto na Instagramie. Jedno może drugie dopełniać :D

Reply
beautylilly 1 października 2019 - 13:18

Blog zawsze będzie Twój :). A na instagramie możesz dostać BANa od widzimisie admina :).

Reply
Beata 6 października 2019 - 21:28

Też mam takie wrażenie że wszystko kręci się wokół insta

Reply
Aga 7 października 2019 - 22:22

Na blogu można umieścić zdecydowanie więcej informacji niż na instagramie lub fb. Ja osobiście uwielbiam

Reply
Marzena 18 października 2019 - 13:18

Dla mnie rownież blogi są podstawą. Mam instagrama i na niego zaglądam ale jest to jedynie uzupelnienie bloga. Z insta korzystam jak mam akurat niewiele czasu, podczas przerwy w pracy czy jak jadę komunikacją miejską.

Do bloga natomiast lubię się przysiąść wieczorami, jak mam trochę więcej czasu oraz mogę się dobrze wczytać w to co jest na blogu opisane.

Na pewno instagram mi tego nie zastąpi.

Reply
Kornelia 30 października 2019 - 16:41

No tak, coraz częściej blogi przenoszą się na Instagram, ale dla chcącego nic trudnego. Mało kto wie, że twórcy blogów wciąż tutaj działają, a Instagram stał się dodatkowym medium :)

Reply
Diana 4 listopada 2019 - 13:25

Blog jest o wiele ciekawszą formą ekspresji. Na instagramie liczy się tylko warstwa wizualna i hasztagi, tutaj masz spokojny i intymny kącik z własnymi przemyśleniami.

Reply
Agnieszka 7 listopada 2019 - 21:04

Otóż to. I to sobie cenię

Reply
pinbook.pl 22 listopada 2019 - 18:26

Rzeczywiście coś w tym jest. Ja jednak cały czas szukam ciekawych informacji i porad na blogach. Pozdrawiam

Reply
Weronika 22 listopada 2020 - 23:55

Blogi to podstawa. Sama śledzę rozwój blogów i wyszukuję nowe ciekawe blogi. Jak lubicie poezję i nostalgiczne przemyślenia to polecam blog poetycki m.in. http://www.barbaralojtekwiersze.blogspot.com/

Reply

Zostaw komentarz