Jak zwiększyć swoją samoświadomość?

by Agnieszka
AgaMylifestyle

Kilka prostych pytań z życia wziętych. Wypełnione bez większego zastanowienia i dogłębnej analizy, ot tak! Po prostu. Później sprawdzasz wynik i nie wierzysz w to co czytasz. Przecież wypełniłaś tylko test osobowości PERSO.IN®, a tu w raporcie – czarno na białym. I wtedy stwierdziłam: “Tak! Taka właśnie jestem”. Wypełniłam test, który potwierdził moje cechy osobowości, ale też dowiedziałam się o sobie czegoś nowego. Zaskakujące jest, że są na świecie testy psychologiczne, gdzie po wypełnieniu można dowiedzieć się o człowieku tak wiele. A czy Ty chciałabyś dowiedzieć się jakie są Twoje mocne i słabe strony? Jakie są Twoje predyspozycje i możliwości?  I jak to wszystko można wykorzystać w codziennym życiu? Jest na to sposób. 

Po co to wszystko?

Test osobowości PERSO.IN® to polskie narzędzie diagnostyczne, dzięki któremu można odkryć psychologiczne różnice między ludźmi. Po uzupełnieniu ankiety internetowej otrzymujesz raport, a także masz możliwość kontaktu z trenerem lub psychologiem, żeby przeanalizować test. Na bazie Twoich odpowiedzi tworzone są spersonalizowane raporty, które pokazują naturalne predyspozycje i zawierają instrukcje jak wykorzystać osobowość w życiu prywatnym i zawodowym. Całość może być wykorzystywana do rekrutacji lub celów rozwojowych podczas konsultacji lub szkolenia z certyfikowanym trenerem. Dowiesz się jak nasze cechy osobowości wpływają na życie prywatne i zawodowe, a także otrzymasz wskazówki jak wykorzystać swój potencjał.

Co zyskasz?

 • zwiększysz swoją samoświadomość
 • poznasz po 15 przewag, ryzyk i sfer w których się sprawdzisz. Otrzymasz drogowskaz do pracy nad sobą
 • nauczysz się jak wykorzystać osobowość do osiągnięcia Twoich celów
 • zrozumiesz Twoje emocje, myśli i zachowania

Model Wielkiej Piątki

Brzmi tajemniczo prawda? Model Wielkiej Piątki to nic innego jak model psychologii osobowości, za pomocą którego naszą osobowość można opisać w ramach 5 wymiarów:

 • neurotyczność – określa nasz sposób reagowania na stres i życiowe trudności 
 • ekstrawersja – określa relacje z innymi ludźmi i nasze zapotrzebowanie na kontakty społeczne 
 • otwartość na doświadczenie – określa otwartość na zmiany i nowe przeżycia 
 • ugodowość czyli postawa jaką przyjmujemy wobec innych ludzi
 • sumienność to nasze podejście do zasad, obowiązków i porządku 

Badanie Perso.in bada właśnie osobowość na postawie tego modelu. Badane są obszary:

 • People – Ludzie
 • Experiences – Doświadczenia
 • Responsibilities – Obowiązki
 • Stimulators – Stymulatory
 • Obstacles – Trudności.

 Każdy z wymiarów jest „rozbity” na 6 składowych, więc w sumie otrzymujemy swój wynik w 30 różnych cechach.

Gdzie zrobić takie badanie i jak ono wygląda?

perso.in

Badanie zrobisz internetowo. Możesz zamówić sam raport, który przychodzi w formie pliku PDF na maila – wtedy wyniki analizujesz wyniki samodzielnie. Możesz też zdecydować się za dodatkową opłatą na sesję omówienia wyników – i tę formę polecam najbardziej. Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, to po wypełnieniu 20 minutowego kwestionariusza otrzymujesz 45 stronicowy raport oraz godzinną sesję online, by porozmawiać o wyniku i o tym, jak go wykorzystać. Pewnie ciekawa jesteś jakie są to pytania? To pytania dotyczące ludzkich zachowań, myśli lub uczuć. By przystąpić do testu potrzeba niewiele czasu. Należy jednak pozbyć się rozpraszaczy i znaleźć miejsce, w którym nie będzie nam nikt przeszkadzał. Później wysyłasz swoje odpowiedzi do platformy, gdzie automatycznie są przeliczane i generowane jako raport. Po kilku dniach kontaktujesz się online z trenerem lub psychologiem na omówienie wyników. Narzędzie Perso.in to takie narzędzie rozwojowe, które pozwala poznać siebie, zwiększa samoświadomość. To rzetelna baza informacji na własny temat oraz interesujące doświadczenie. 

MOJE WRAŻENIA

Podobny test psychologiczny robiłam na jednym ze szkoleń w pracy. Gdy dowiedziałam się o możliwości ponownego skorzystania z testu, to szczerze mówiąc nie zawahałam się. Chciałam sprawdzić czy coś się u mnie zmieniło. I nie, nie zmieniło się, jak to powiedziała moja trenerka Patrycja – osobowości się nie zmienia :) Potwierdziło się to co już wiem o sobie. Wiem, że jestem uważna, ostrożna i wrażliwa. Ale to tylko malutki procent raportu. Resztę pozostawię dla siebie :) Dowiedziałam się też nowych rzeczy oraz tego w jakich obszarach mogę to wykorzystać. Czy polecam? Tak, zdecydowanie. Taki test to nowoczesne narzędzie do badania osobowości, który pomaga w życiu na wielu płaszczyznach. Raport jest bardzo wnikliwy i pozwoli dostrzec mocne, jak i te słabsze strony osobowości.

AgaMylifestyle

fot. Muskatie

*wpis powstał w ramach współpracy z z Perso.in.

Może Ci się również spodobać

Zostaw komentarz